Світ

У Москві затримали жінку з плакатом на підтримку Сенцова

25 серпня, 2018 23:11
Світ/У Москві затримали жінку з плакатом на підтримку Сенцова
Зберегти
Вигляд
У Москві на Красній площі затримали трьох учасників акції пам’яті «Демонстрації сімох», які вийшли з плакатами на згадку про акцію 1968 року.

У Москві на Красній площі затримали трьох учасників акції пам’яті «Демонстрації сімох», які вийшли з плакатами на згадку про акцію 1968 року. Одна із затриманих тримала плакат на підтримку українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, плакат відібрали.

Про це повідомляє «Радио Свобода».

Серед затриманих — політик Леонід Гозман та правозахисник Сергій Шаров-Делоне, які намагалися розгорнути плакат «За нашу і вашу свободу». Делоне — двоюрідний брат учасника «Демонстрації сімох», яка відбулася 50 років тому.

Затримана з плакатом Сенцова Анна Красовицька є онукою учасниці «Демонстрації сімох» Наталі Горбаневської.

Делоне, зокрема, звинуватили в порушенні правил проведення мітингу. Його згодом відпустили.

«Демонстрація сімох» — це акція, що відбулась 25 серпня 1968 року. У ній взяли участь семеро радянських дисидентів, які вийшли на Красну площу Москви на знак протесту проти введення військ СРСР до Чехословаччини.

У Москві під час акції пам’яті «Демонстрації сімох» закликали звільнити Крим і політв’язнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройшов у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини