У МВФ підтримали реформи у Грузії та пообіцяли продовження фінансової підтримки
Міжнародний валютний фонд схвально оцінив хід проведення економічних реформ у Грузії та фінансову стабілізацію країни та пообіцяв надати подальшу фінансову підтримку.
Міжнародний валютний фонд схвально оцінив хід проведення економічних реформ у Грузії та фінансову стабілізацію країни та пообіцяв надати подальшу фінансову підтримку.
Про це йдеться у прес-релізі МВФ.
«Грузинська економіка показує сильні ознаки відновлення, які підтримуються пруденційною (наглядовою — ред.) макроекономічною політикою», — повідомила очільниця МВФ Крістін Лагард за підсумками зустрічі з прем’єр-міністром Грузії у Вашингтоні.
Вона також повідомила про важливість подальшої підтримки Грузії в рамках програми, загальний обсяг якої складає 285 мільйонів доларів.
«Я ще раз повторю про зобов’язання фонду щодо підтримки Грузії та її народу», — заявила Лагард.
Зазначимо, що за підсумками візиту місії МВФ до України не було досягнуто угоди про продовження співпраці з фондом.
Зазначимо, що місія МВФ перебувала в Україні з 6 по 19 вересня. Зокрема, вона провела зустрічі з представниками Мінфіну, Національного банку, Мінекономіки. Метою місії було надання оцінки економним реформам в Україні та підписання документу з українським урядом про виділення наступного траншу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ
Зазначимо, що наразі уряд намагається залучити 5 транш програми макрофінансування МВФ у розмірі майже 2 мільярди доларів. Кошти необхідні для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Старт політичного сезону: майбутні вибори та кредит МВФ
Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.
Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ. Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.
Нагадаємо, що напередодні Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації державного боргу України на загальну суму 725 мільйонів доларів. За розрахунками аналітиків, дохідність цих цінних паперів перевищує 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ, а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.
- Поділитися: