У Міжнародному валютному фонді відреагували на призначення новим головою Національного банку України Кирила Шевченка.

Заяву, яку ми маємо у своєму розпорядженні, 16 липня зробив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Так, від імені Фонду він побажав йому успіху «у керма Нацбанку за цих складних економічних умов».

Лонгман також наголосив на важливості зберегти незалежність НБУ.

«Упродовж останніх років ефективне проведення Національним банком грошово-кредитної, курсової та фінансової політики посилили економіку України. Надважливо, щоби незалежність Національного банку та притаманний НБУ високий рівень професіоналізму були убезпечені і за керівництва нового голови», — йдеться у заяві. 

Раніше директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Кристаліна Георгієва закликала Володимира Зеленського зберегти незалежність Національного банку України. Вона підкреслила, що це є умовою чинної програми фонду з Україною.

16 липня Верховна Рада України підтримала кандидатуру Кирила Шевченка на посаду голови Національного банку.

Нагадаємо, 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про свою відставку через «систематичний політичний тиск».

Зранку 2 липня Зеленський погодив звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ і подав відповідну постанову до Верховної Ради. 3 липня Верховна Рада звільнила Смолія.

Зеленський запевнив, що ця відставка не загрожує незалежності Нацбанку.

Однак відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 мільярда доларів — угоду з розміщення облігацій на цю суму напередодні скасували у Мінфіні.

Поділитись: