Заступник міністра закордонних справ Російської Федерації Григорій Карасін заявив, що російські офіцери повернуться до складу Спільного центру координації та контролю за припиненням вогню (СЦКК), якщо українська сторона виконає ряд вимог.

Заступник міністра закордонних справ Російської Федерації Григорій Карасін заявив, що російські офіцери повернуться до складу Спільного центру координації та контролю за припиненням вогню (СЦКК), якщо українська сторона виконає ряд вимог. 

Про це він розповів у інтерв'ю порталу РБК.

«Ми готові розглянути можливість повернення російських офіцерів в СЦКК, але за певних умов: законодавче закріплення на Україні їх юридичного статусу і гарантій безпеки, утвердження в мінській контактній групі положення про СЦКК, відмова українською стороною від вимоги про передачу російськими військовослужбовцями своїх біометричних і персональних даних при перетині кордону», — розповів Карасін.

Також на думку дипломата необхідно повернути до складу СЦКК представників самопроголошених «ДНР» та «ЛНР».

Раніше, Росія вимагала для повернення своїх військових до складу Спільного центру з контролю і координації вогню на Донбасі «мандат з гарантованими умовами їхньої роботи й перебування».

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. Серед причин такого рішення російська МЗС також нарікало на правила в‘їзду в Україну для російських військових, які мали працювати в СЦКК. Громадському в українській прикордонній службі пояснили, що не було жодних проблем із перетином кордону для них.

«Так, не пропускали георгіївські стрічки, антиукраїнську літературу, але якихось особливих, упереджених правил і ставлення не було», — запевнили прикордонники.

Відкликання російських офіцерів з СЦКК може бути пов'язано з ескалацією на Донбасі, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. Таку саму позицію висловив і спецспредставник Держдепу США з питань України Кут Волкер.

Представник РФ у Мінську заявив про готовність повернути російських офіцерів у СЦКК за виконання низки умов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає вихід росіян зі спільного центру координації припинення вогню?

Поділитись: