Війна

Представник РФ у Мінську заявив про готовність повернути російських офіцерів у СЦКК — Марчук

20 грудня, 2017 16:22
Війна/Представник РФ у Мінську заявив про готовність повернути російських офіцерів у СЦКК — Марчук
Зберегти
Вигляд
lead
Представник Росії у робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи в Мінську офіційно заявив про готовність Росії повернути своїх військових до складу Спільного центру з контролю і координації за виконання низки умов.

Представник Росії у робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи в Мінську офіційно заявив про готовність Росії повернути своїх військових до складу Спільного центру з контролю і координації за виконання низки умов.

Про це повідомив представник України у цій підгрупі Євген Марчук.

«Тільки що представник РФ у нашій групі з питань безпеки зробив офіційну заяву про те, що Росія готова повернути своїх військових в СЦКК за певних умовах. Це твердження положення про СЦКК, їх статусу, гарантій безпеки і т.п.», — написав він у Facebook.

Марчук додав, що усі витрати на утримання російської частини СЦКК несла Україна, в тому числі і гарантії їхньої безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає вихід росіян зі спільного центру координації припинення вогню?

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. 

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

У той же час член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню».

Міжнародні організації заявили про готовність взяти на себе частину переговорів при проведенні гуманітарних операцій на Донбасі через відкликання російської сторони зі Спільного центру з координації та контролю (СЦКК)

МЗС України назвало «черговою провокацією» вихід Росії з СЦКК.

19 грудня у самоназваній «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території Донбасу

Українські представники в СЦКК також залишили окупований Донбас і прибули в Соледар.

Відкликання російських офіцерів з СЦКК може бути пов'язано з ескалацією на Донбасі, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. 

Пов`язані новини