Війна

Відкликання російських офіцерів з СЦКК може бути пов'язано з ескалацією на Донбасі — Турчинов

20 грудня, 2017 16:01
Війна/Відкликання російських офіцерів з СЦКК може бути пов'язано з ескалацією на Донбасі — Турчинов
Зберегти
Вигляд
Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов вважає, що відкликання російських офіцерів зі Спільного центру контролю та координації дій на Донбасі пов'язано з ескалацією конфлікту у зоні бойових дій.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов вважає, що відкликання російських офіцерів зі Спільного центру контролю та координації дій на Донбасі пов'язано з ескалацією конфлікту у зоні бойових дій.

Про це він сказав під час відкриття виставки пам'яті Аміни Окуєвої, передає кореспондент Громадського.

«Ми не можемо виключати що відкликання Росією своїх офіцерів з СЦКК пов'язане з тією ескалацією, яка триває на Донбасі в останні дні. На фронті дуже потужні обстріли в тому числі з важкого озброєння та використання систем залпового вогню. У тому числі у напрямку цивільних населених пунктів», — сказав він.

Турчинов сподівається, що зустріч у нормандському форматі, яка має відбутись найближчим часом «дасть чітку оцінку не просто спробі Росії йти шляхом ескалації, а намагання перекреслити можливості для політико-правового врегулювання конфлікту».

Ескалацію на фронті Турчинов пов'язує з виборчою кампанією в Росії.

«Очевидно Путіну, щоб підняти свій рейтинг, необхідні якісь умовні брудні криваві перемоги», — сказав секретар РНБО. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає вихід росіян зі спільного центру координації припинення вогню?

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. 

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

У той же час член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню».

Міжнародні організації заявили про готовність взяти на себе частину переговорів при проведенні гуманітарних операцій на Донбасі через відкликання російської сторони зі Спільного центру з координації та контролю (СЦКК)

МЗС України назвало «черговою провокацією» вихід Росії з СЦКК.

19 грудня у самоназваній «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території Донбасу

Українські представники в СЦКК також залишили окупований Донбас і прибули в Соледар.

ЧИТАЙТЕ: «Під одним дахом з ворогом»: інтерв’ю з керівником української сторони Центру контролю припиненення вогню на Донбасі.

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін був утворений у 2014 році зі штабом у Донецькій області. Це спільна група українських та російських офіцерів, які контролюють дотримання Мінських домовленостей.

Пов`язані новини