Росія для повернення своїх військових до складу Спільного центру з контролю і координації вогню на Донбасі вимагає «мандат з гарантованими умовами їхньої роботи й перебування».

Росія для повернення своїх військових до складу Спільного центру з контролю і координації вогню на Донбасі вимагає «мандат з гарантованими умовами їхньої роботи й перебування».

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін, передає російське федеральне інформагентство ТАСС.

«Ми виступаємо за те, щоб були забезпечені нормальні, гарантовані умови для роботи і перебування наших військових у СЦКК. Таких умов не було створено, незважаючи на спрямовані російською стороною чотири ноти по дипломатичних каналах», — заявив Карасін.

Крім того він сказав, що вважає за необхідне, аби в СЦКК «були представники Донецька та Луганська. Це важлива умова».

Також російська сторона вимагає для своїх військових «нормальний порядок в’їзду та виїзду з та на територію України». Про це повідомив постійний представник Росії при ОБСЄ Олександр Лукашевич, передають інформресурси бойовиків.

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. Серед причин такого рішення російська МЗС також нарікало на правила в‘їзду в Україну для російських військових, які мали працювати в СЦКК. Громадському в українській прикордонній службі пояснили, що не було жодних проблем із перетином кордону для них.

«Так, не пропускали георгіївські стрічки, антиукраїнську літературу, але якихось особливих, упереджених правил і ставлення не було», — запевнили прикордонники.

Відкликання російських офіцерів з СЦКК може бути пов'язано з ескалацією на Донбасі, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. Таку саму позицію висловив і спецспредставник Держдепу США з питань України Кут Волкер.

Представник РФ у Мінську заявив про готовність повернути російських офіцерів у СЦКК за виконання низки умов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає вихід росіян зі спільного центру координації припинення вогню?

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile