Міністерство закордонних справ України підтверджує захоплення в полон піратами українських моряків у територіальних водах Камеруну, що в Західній Африці.

Інформацію про захоплення підтвердив спікер департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич агентству «Інтерфакс-Україна».

«Консульська служба у взаємодії із зацікавленими суб'єктами вживає заходів зі звільнення захопленого піратами українського моряка», — сказав український дипломат.

Нагадаємо, 16 серпня сайт телеканалу France24 із посиланням на Agence France-Presse повідомив, що біля берегів Камеруну пірати захопили у полон вісьмох українських і дев`ятьох китайських моряків. За даними джерела у військово-морському флоті цієї африканської країни, викрадачі, ймовірно, нігерійські пірати. Сили безпеки Камеруну почали їх пошук.

Сучасне піратство — злочин, що полягає в незаконному захопленні, пограбуванні чи потопленні торгових або цивільних, морських або річкових суден. У сучасному міжнародному праві до піратства також прирівнюється напад під час війни кораблів, підводних човнів і військових літаків на торгові судна нейтральних країн. При цьому піратські судна, літальні апарати та їхні екіпажі не повинні користуватися захистом будь-якої держави. Піратські судна незалежно від прапора можуть переслідуватися у відкритому морі будь-якою державою і бути ними затримані, а в разі опору — і потоплені. При цьому піратське судно підлягає конфіскації, а його екіпаж кримінальному переслідуванню і покаранню за законами держави, що затримала корабель.

Окрім цього військові судна будь-якої держави мають право, якщо у них виникли достатні підстави підозрювати, що будь-яке судно займається морським розбоєм, затримати будь-який корабель, що підозрюється в піратстві.

У Гвінейській затоці, зокрема біля берегів Камеруну, час від часу відбуваються піратські напади на судна іноземних компаній. Як правило, пірати захоплюють членів екіпажу або пасажирів із метою отримання викупу.

Поділитись: