Біля берегів Камеруну захопили вісьмох українських моряків — ЗМІ
Вісьмох українських і дев`ятьох китайських моряків викрали 15 серпня, коли два торговельних судна зазнали нападу в територіальних водах Камеруну, що в Західній Африці.
Про це повідомляє сайт телеканалу France24 із посиланням на Agence France-Presse.
Посадовець у камерунському порті Дуала повідомив, що викрали 17 китайців та українців.
Цю інформацію підтвердив представник безпекових сил Камеруну на правах анонімності.
Про викрадення стало відомо з джерел камерунських Військово-морських сил і порту Дуала, але спочатку точна кількість захоплених моряків та їхнє громадянство не були відомі.
Джерело військово-морського флоту Камеруну заявило, що викрадачами «імовірно, є нігерійські пірати», додавши, що місцева Служба безпеки розпочала пошук судна.
Сучасне піратство — злочин, що полягає в незаконному захопленні, пограбуванні чи потопленні торгових або цивільних, морських або річкових суден. У сучасному міжнародному праві до піратства також прирівнюється напад під час війни кораблів, підводних човнів і військових літаків на торгові судна нейтральних країн. При цьому піратські судна, літальні апарати та їхні екіпажі не повинні користуватися захистом будь-якої держави. Піратські судна незалежно від прапора можуть переслідуватися у відкритому морі будь-якою державою і бути ними затримані, а в разі опору — і потоплені. При цьому піратське судно підлягає конфіскації, а його екіпаж кримінальному переслідуванню і покаранню за законами держави, що затримала корабель.
Окрім цього військові судна будь-якої держави мають право, якщо у них виникли достатні підстави підозрювати, що будь-яке судно займається морським розбоєм, затримати будь-який корабель, що підозрюється в піратстві.
У Гвінейській затоці, зокрема біля берегів Камеруну, час від часу відбуваються піратські напади на судна іноземних компаній. Як правило, пірати захоплюють членів екіпажу або пасажирів із метою отримання викупу.
Нагадаємо:
- Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.
- При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення. В низці регіонів України оголосили воєнний стан.
- Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їхвивезли до СІЗО Москви.
- 25 травня 2019-го Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов'язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів. Однак Кремль не планує звільняти 24-х українських моряків попри рішення трибуналу.
- Поділитися: