У Нафтогазі отримали докази того, що облгази перепродавали газ для населення промисловим підприємствам
Голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв повідомив, що компанія отримала докази того, що газ, який облгази отримують для того, щоб надалі постачати населенню за зниженою ціною, насправді перепродавали промисловим компаніям за ринковою ціною.
«На нараді в регулятора, яка відбулась сьогодні, обговорювалось дуже цікаве питання: система (добового балансування газу — ред.) показала факти, підтверджені рішеннями та цифровими підписами газзбутів, про те, що газ, який Нафтогаз передавав газзбутам, частково перепродавався на комерційні компанії», — повідомив Коболєв.
Він зазначив, що ця ситуація має стати приводом для детального розслідування регуляторами. Зокрема, там мають розслідувати те, у яких обсягах газзбути перепродавали дешевий газ для потреб населення за ринковою ціною комерційним компаніям.
Зазначимо, що наразі Нафтогаз продає газ для потреб населення за цінами, нижчими за ринкові, в той час як промислові споживачі платять ринкові тарифи. Газ населенню реалізується через так звані газзбути — посередники на ринку. Часто, такі компанії завищують показники споживання газу населенням для того, аби придбати у Нафтогазу газ за зниженою ціною. Потім цей газ перепродається промисловим споживачам за ринковою ціною, а газзбути отримують прибуток у вигляді різниці у тарифах.
Різницю у тарифах для населення компенсує держава з бюджету.
Саме тому однією з ключових вимог МВФ до українського уряджу є зрівняння цін на газ для населення та промисловості з метою нівелювання схеми, що дозволяє наживатися на різниці у цінах на газ.
Нагадаємо, що на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Відтак, з 1 листопада вартість газу для населення складає 8550 гривень за тисячу кубометрів.
Загалом, ціни на газ для населення зростатимуть у три етапи та з 2020 року підвищаться до 12,3 тисячі гривень за тисячу кубометрів.
Підвищення цін на газ для населення було однією з вимог Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.
Нагадаємо, що перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України.
18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.
- Поділитися: