У липні 2019 року Нафтогаз знизить ціну на газ для населення до 7,6-8,2 гривні за кубометр так, як це було передбачено урядовими постановами. Вимоги уряду знизити ціни на газ там називають «суперечливими».

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

«Насправді, ми вже знизили оптову ціну на газ відповідно до руху ринку. Тому в залежності від тарифу облгазів, кінцева роздрібна ціна для побутових споживачів у липні складатиме від 7,6 до 8,2 грн за кубометр газу», — повідомили у Нафтогаз.

Компанія зазначає, що урядові постанови, які регулюють ціни на газ для населення, суперечать одна одній, через що їх складно виконувати.

«Як єдиний представник нашого акціонера, Кабінет міністрів висуває вимоги до роботи Нафтогазу. Іноді ці вимоги протирічать одна одній. Ми щиро намагаємося виконувати максимальну кількість з них одночасно. Розуміємо, що такий час», — повідомили у компанії.

Там також закликали уряд надати доступ до ринку розподілу газу для максимальної кількості постачальників.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 5 червня Кабмін зобов'язав Нафтогаз знизити ціни на газ для населення до 8 тисяч гривень за тисячу кубометрів у червні 2019 року та до 7,7 тисячі гривень у липні. Крім цього в уряді ініціювали перевірку ціноутворення газу для населення всередині структури Нафтогазу.

Зазначимо, що через зниження цін на газ в ЄС, Нафтогаз ухвалив рішення знизити на 8% ціни на газ промисловим споживачам. На стільки ж дешевше газ продаватимуть населенню, але з липня.

Нагадаємо:

У березні на енергетичних біржах Європи, на яких Україна купує імпортний газ, ціна на блакитне паливо різко впала. Так, рівень цін на ринку чи не вперше став нижчим за рівень регульованих державою цін. Тому 3 квітня уряд ухвалив постанову №293, якою зобов'язав Нафтогаз продавати газ населенню за ринковими цінами.

Згодом у Нафтогазі повідомили, що виконати цю постанову уряду неможливо, адже вона суперечить іншим урядовим постановам, зокрема про ПСО (спеціальні зобов’язання Нафтогазу продавати газ населенню за встановленою урядом ціною). Також у компанії закликали уряд або скасувати ПСО, або внести до нього зміни, щоб для зниження цін на газ для населення були всі законні підстави.

В уряді на таку пропозицію відповіли ультиматумом, закликавши Нафтогаз до 24 квітня публічно заявити про зниження цін на газ для населення у травні. Якщо цього не станеться, то уряд звільнить голову правління Нафтогазу Андрія Коболєва, контракт з яким продовжили напередодні.

22 квітня уряд та Нафтогаз узгодили рішення знизити ціни на газ для населення з 1 травня до 8247 гривень за тисячу кубометрів.

Водночас, відповідно до домовленостей України з Міжнародним валютним фондом та постанови про ПСО, з 1 травня ціни на газ для населення мають зрости до 9850 гривень за тисячу кубометрів(зараз ціни на газ для населення складають 8550 гривень за тисячу кубометрів), а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.

Поділитись: