Ціни на газ для населення у квітні будуть встановлені на рівні середніх цін на газ для промислових споживачів, але вони не повинні перевищувати максимально дозволену вартість газу. Відтак, за квітень українці заплатять за газ на 1,1 гривні за кубометр менше.

Відповідну постанову опублікували на сайті уряду.

Так, Кабінет міністрів зобов’язав Нафтогаз продавати газ населенню «за ціною, що визначається як середня арифметична ціна газу, за якою Нафтогаз пропонує газ промисловим споживачам за умови передоплати у попередньому до місяця постачання газовому місяці, але не вищою, ніж ціна, встановлена Кабінетом Міністрів України».

У березні Нафтогаз встановив ціну на газ для промисловості на рівні 7188 гривень за тисячу кубометрів, що на 1,1 тисячі гривень менше, ніж встановлена регульована вартість газу.

3 квітня Кабмін зобов’язав Нафтогаз знизити ціни на газ для населення до середніх цін, за якими компанія продає газ промисловості. Причиною такого рішення стало зниження цін на блакитне паливо на світових ринках.

Також Нафтогаз знизив ціни на газ на 2% для тих споживачів, які купують блакитне паливо безпосередньо у нього (а не в облгазів інших компаній). Переважна більшість таких споживачів проживають у Кіровоградській області.

14 березня повідомлялось, що Нафтогаз запропонував уряду скасувати державне регулювання ціни на газ для населення, адже там придбали у Словаччині газ за ціною, яка є нижчою за встановлену урядовою постановою. В уряді відкинули пропозицію скасування державного регулювання ціни на газ.

Зазначимо, що Нафтогаз продає населенню газ за нижчими цінами, ніж промисловості. Ціни на газ для населення встановлює уряд (покладаючи на Нафтогаз зобов’язання продавати газ споживачам за 8550 гривень за тисячу кубометрів). Промисловість купує газ за ринковою ціною, яка зазвичай є вищою.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ

Нагадаємо, що відповідно до ухваленого восени 2018 року урядового рішення, ціни на газ в Україні запропонували підвищувати у 3 етапи. Так, з 1 травня 2019 року ціна на газ для населення мала скласти 9850 гривень за тисячу кубометрів (тобто зрости на 1300 гривень), а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Поділитись: