Голова Нафтогазу Андрій Коболєв повідомив, що не сумнівається у тому, що деякі країни ЄС будуть тиснути на Україну для того, аби вона уклала договір про транзит російського газу на умовах РФ.

Про це Коболєв повідомив в інтерв’ю «Ліга.Бізнес».

«Нема ніякого сумніву, що так і буде. Я впевнений, що ціла низка європейських країн, які останнім часом регулярно виступають на стороні Російської Федерації у міжнародних питаннях, будуть на нас дуже жорстко давити. А Україні у цій ситуації потрібно утримувати свою позицію», — повідомив Коболєв.

Він також зазначив, що у разі припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року через те, що Україна та Росія так і не укладуть нового контракту на транзит, низка політиків в Україні будуть вимагати, щоб український уряд погодився на будь-які умови Москви щодо транзиту газу.

Напередодні голова Оператора ГТС України Сергій Макогон повідомив, що таке зростання пов'язане з тим, що Газпром готується до припинення транзиту газу через ГТС України з 2020 року. Зокрема, за його словами, Газпром навантажує українську ГТС до максимальних показників її пропускної спроможності, щоб наповнити сховища у Європі на випадок припинення транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, що у листопаді 2019 року обсяги транзиту газу через Україну зросли на 15,4%.

28 листопада, у Відні відбулися переговори про транзит газу у двосторонньому форматі. Переговори відбулися на політичному рівні, у них взяло участь керівництво міністерств енергетики країн, Нафтогазу, Газпрому та Оператора ГТС України.

Віденські переговори відбулися без попереднього анонсу та без участі Єврокомісії.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile