За підрахунками Нафтогазу на встановлення газових лічильників всім споживачам необхідно близько 3 мільярдів гривень. На цю суму компанія пропонує зменшити розмір дивідендів, які там мають сплатити до бюджету.

«Ми як Нафтогаз готові встати у цій ситуації на бік споживачів та допомогти їм отримати лічильники», — повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв під час брифінгу.

За його словами, один газовий лічильник може коштувати близько 1 тисячі гривень. Враховуючи, що встановити таких лічильників треба близько 3 мільйонам споживачів, тол загальна вартість встановлення лічильників може сягнутии 3 мільярдів гривень.

Нагадаємо, 30 січня уряд зобов’язав Нафтогаз встановити газові лічильники всім споживачам, які їх ще не мають. Встановити лічильники там мають власним коштом.

Зазначимо, що встановлення газових лічильників донедавна було у компетенції постачальників газу — облгазам, більшість яких належить українському олігарху Дмитру Фірташу. Зокрема, встановлення цих лічильників закладене у розмірі тарифу на газ, який громадяни сплачують цим облгазам.

Крім цього, під час засідання уряду ухвалили рішення знизити норми споживаннягазу для споживачів без лічильника втричі.

Раніше у Нафтогазі повідомили, що через скасування судом нових норм споживання газу, українці, у яких не встановлено газового лічильника, отримали завищені платіжки за газ. Для вирішення цієї ситуації там закликали громадян скаржитися на урядову гарячу лінію.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Водночас, у компанії «РГК» повідомили, що донараховані борги споживачів можна не оплачувати.

Поділитись: