Найбільша річка анексованого Криму Салгир сильно забруднена каналізаційними стоками, у межах Сімферополя перевищення норми досягає тисячі разів, заявив так званий глава Криму Сергій Аксьонов.

Про це повідомляють «Крим.Реалії».

«Річка Салгир у нас отримує практично 70 тисяч кубометрів каналізаційних стоків», — сказав Аксьонов.

Він додав, що звернувся до федерального відомства, щоби встановити очисні спорудження в Укромному (село під Сімферополем), але проблема в тому, що система очищення каналізаційних стоків інша.

«Забруднення у межах Сімферополя по Салгиру по деяких показниках у тисячу разів більше за норму», — додав він.

Зазначимо, що крім забруднення річка Салгир суттєво обміліла через посуху. 

Що у Криму з водою?

Її там катастрофічно не вистачає. Після анексії Україна перекрила канал, яким вода з материкової частини потрапляла на півострів. Цим забезпечували до 85% потреб Криму у прісній воді.

Підконтрольний Кремлю «глава» Криму Сергій Аксьонов стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. Відтак з 7 вересня частині населення почали подавати воду по годинах. Обмежують подачу води й на південному узбережжі півострова.

Позиція України

Українська влада наголошує, що за міжнародним правом окупаційна влада несе повну відповідальність за водопостачання та забезпечення населення цієї території іншими ресурсами.

Так званий глава Криму вимагав порушити в РФ кримінальні справи проти тих, хто перекрив Північно-Кримський канал. Водночас представництво президента України у Криму відкинуло всі звинувачення, нагадавши, що повну відповідальність несе окупаційна влада.

Поділитись: