УКРАЇНА

У Нацбанку вважають, що місія МВФ погодить транш Україні наступного тижня

14 вересня, 2018 12:01
УКРАЇНА/У Нацбанку вважають, що місія МВФ погодить транш Україні наступного тижня
Зберегти
Вигляд
Голова Національного банку України повідомив, що переговори з місією Міжнародного валютного фонду проходять успішно, а за їхніми результатами буде ухвалене рішення про надання Україні чергового траншу.

Голова Національного банку України повідомив, що переговори з місією Міжнародного валютного фонду проходять успішно, а за їхніми результатами буде ухвалене рішення про надання Україні чергового траншу.

Про це повідомив Голова Нацбанку Яків Смолій під час спілкування з журналістами на щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії, передає «Інтерфакс-Україна».

«Переговори з МВФ продовжуються. Місія завершить свою роботу на наступному тижні і ми очікуємо на позитивне рішення щодо продовження співробітництва», — повідомив Смолій.

За словами голови НБУ, отримання траншу є важливим елементом забезпечення макрофінансової стабілізації України.

28 серпня у Національному банку повідомили, що очікують на зарахування МВФ траншу у розмірі майже 2 мільярди доларів до кінця осені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Зазначимо, що наразі уряд намагається залучити 5 транш програми макрофінансування МВФ у розмірі майже 2 мільярди доларів. Кошти необхідні для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Старт політичного сезону: майбутні вибори та кредит МВФ

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ. Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Нагадаємо, що напередодні Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації державного боргу України на загальну суму 725 мільйонів доларів. За розрахунками аналітиків, дохідність цих цінних паперів перевищує 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Більше про:
# місія МВФ
# МВФ
Пов`язані новини