Ліві активісти провели в Німеччині демонстрації «строкатих жилетів» за прикладом «жовтих жилетів» у Франції, але аналогічного масштабу домогтися не змогли.

Акції організував створений влітку 2018-го рух «Вставайте», засновницею якого є одна з лідерок партії «Ліві» Сара Вагєнкнехт. За власними оцінками руху, до нього вже приєднались близько 170 тисяч жителів ФРН.

Проте на акції 16 лютого в 14 містах країни вийшли близько 2 тисяч людей, найбільше — 500 — в Берліні.

Демонстрації пройшли під девізом «Нас багато. Ми різноманітні. Ми втомилися!». Їхні учасники вимагали від влади покращення умов праці, збільшення витрат на освіту та на догляд за людьми похилого віку і хворими. На відміну від Франції, акції «строкатих жилетів» були повністю мирними.

Нагадаємо, 9 лютого у Франції під час сутичок «жовтих жилетів» із поліцією одному демонстранту відірвало руку через вибух гранати.

Нагадаємо, у Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих». Тоді у сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні платита податкові пільги.

5 січня у Франції відновилися акції протесту «жовтих жилетів». Планувалося, що акції протесту будуть мирними, однак між правоохоронцями та протестувальниками стались сутички.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

Поділитись: