Світ / Європа

У Німеччині планують шукати альтернативу російському газу — міністерство економіки

Интерфакс
Світ/Європа/У Німеччині планують шукати альтернативу російському газу — міністерство економіки
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві економіки Німеччина заявили про необхідність пошуку альтернативних джерел постачання газу до країни. Наразі більшість газу країна отримує з Росії.

«У нас понад 40 років позитивного досвіду постачання газу. Але важливо, щоб були й інші джерела», — повідомив міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр під час конференції з питань зрідженого газу, що проходила у Берліні.

Міністр зазначив, що найближчим часом Німеччина планує побудувати інфраструктуру для приймання та перероблювання зрідженого газу. Так країна зможе збільшити закупівлю газу зі США, Катару та інших країн світу.

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель повідомляла, що Німеччина не буде залежати від російського газу.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 600 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Пов`язані новини