У німецькому Лейпцигу вчені максимально реалістично зімітували три концерти, навіть запросивши справжню поп-зірку. У такий спосіб вони хочуть зрозуміти, за яких умов можна безпечно проводити масові заходи в часи пандемії коронавірусу.

Про це повідомляє AP.

Дослідження проводили спеціалісти з Галле-Віттенберзького університету. Вони запросили поп-співака Тіма Бендцко та близько 1,5 тисячі добровольців.

В експерименті було три сценарії, всі вони проводилися на критій арені Лейпцига. У першому сценарії добровольці поводили себе на концерті так, як вони це робили до карантину, тобто, максимально наближались одне до одного.

У другому сценарії вчені посилили епідемічні заходи і збільшили відстань між людьми, у третьому — запровадили максимально жорсткі правила, змусивши людей триматися одне від одного на відстані щонайменше 1,5 метри.

Звісно, перед дослідженням вчені вжили заходів безпеки — добровольці заздалегідь зробили тест на коронавірус, а в день експерименту постійно були в масках.

У чому ж сенс експерименту?

Вчені дали кожному глядачу на концерті трекер, який відстежував дистанцію між людьми, щоби визначити, де утворюються найбільші скупчення. Також спеціалісти моделювали, якими саме траєкторіями під час масового заходу переміщаються аерозолі — дрібні краплинки, здатні переносити вірус.

Крім цього, вчені попросили людей використовувати флуоресцентні антисептики, щоби зрозуміти, до яких поверхонь глядачі торкаються найчастіше.

Стефан Моріц, який очолює дослідження, залишився задоволеним експериментом, попри те, що вчені розраховували залучити близько 4 тисяч добровольців. За його словами, результат дослідження буде за 4-6 тижнів.

Співак також залишився задоволеним. Бендцко очікував, що це буде більш нудна процедура, справжній експеримент, але виявилося не так.

«Ми справді повеселились. Цього літа ми пережили автомобільні концерти, тому для нас це можна назвати першим кроком для повернення до нормального життя», — сказав артист.

Коли закінчиться пандемія?

За обережними прогнозами ВООЗ — «менш ніж за два роки». Боротьбу з COVID-19 ускладнює глобалізація, тісні контакти між людьми. Але в організації переконують, що нові технології допоможуть завершити пандемію швидше, ніж пандемію «іспанки» (тривала з лютого 1918-го по квітень 1920-го).

Зокрема, 22 серпня МОЗ України повідомило про черговий добовий рекорд за кількістю хворих на COVID-19. Тобто, про спад епідемії в Україні взагалі не йдеться.

Експерти кажуть, що коронавірус буде з нами, поки не винайдуть вакцину проти нього. Наразі по всьому світу на людях тестують приблизно 17 вакцин. За «оптимістичним сценарієм» вона буде готова в наступному році.

У Росії зареєстрували начебто вакцину від коронавірусу «Супутник V» або «Гам-Ковід-Вак». Але у ВООЗ не впевнені, що препарат ефективний.

Більш того, самі росіяни не горять бажанням робити собі вітчизняне щеплення (але тут питання, це через недовіру саме до цієї вакцини, або через середньовічний страх перед щепленнями взагалі).

Поділитись: