У французькій столиці Парижі в день урочистого параду з нагоди Дня взяття Бастилії сталися сутички поліції із протестувальника, внаслідок чого правоохоронці затримали 175 людей.

Про це повідомляє BFMTV.

Згідно з інформацією поліції, більшість правопорушень пов'язані з «організацією неоголошених демонстрацій», «актами насильства щодо осіб, які охороняють громадський порядок» і «посяганням на громадське майно» чи «незаконним носінням зброї».

Повідомляється, що після параду на Єлисейських полях окремі групи мітингувальників намагалися звести барикади, підпалили смітники і вступили у сутички з поліцією.

Своєю чергою правоохоронці застосували сльозогінний газ.

Раніше представники протестного руху, відомого як «жовті жилети» освистали президента Франції Еммануеля Макрона під час урочистостей у Парижі до Дня взяття Бастилії.

Нагадаємо, у Парижі влаштували військовий парад до Дня взяття Бастилії. Національне свято відзначають у Франції 14 липня — в цей день у 1789 році під час Великої французької революції взяли штурмом фортецю-тюрму Бастилію.

Протести «жовтих жилетів» почались у листопаді 2018-го. Люди вийшли на масові акції проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

У перших сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників. А 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги. Однак, 5 січня у Франції відновилися акції «жовтих жилетів». Планувалося, що протести будуть мирними, однак між правоохоронцями та протестувальниками стались сутички. Акції продовжуються і дотепер.

Поділитись: