Представники протестного руху, відомого як «жовті жилети» освистали президента Франції Еммануеля Макрона під час урочистостей в Парижі до Дня взяття Бастилії.

Як повідомляє BFM TV Макрона освистали, коли він їхав у відкритому автомобілі Єлисейськими полями до площі Конкорд.

Цього разу учасники протестного руху не вдягали світловідбивні жилети, аби не провокувати поліцію, що заборонила їм проводити акції в кварталах, де проходять святкування. Вони прийшли з жовтими повітряними кулями.

Група з кількох десятків людей, які заявляли, що вони представляють «жовті жилети», намагалася прорватися через ряди правоохоронців.

Нагадаємо, у Парижі влаштували військовий парад до Дня взяття Бастилії. Національне свято відзначають у Франції 14 липня — в цей день у 1789 році під час Великої французької революції взяли штурмом фортецю-тюрму Бастилію.

Протести «жовтих жилетів» почались у листопаді 2018-го. Люди вийшли на масові акції проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

У перших сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників. А 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги. Однак, 5 січня у Франції відновилися акції «жовтих жилетів». Планувалося, що протести будуть мирними, однак між правоохоронцями та протестувальниками стались сутички. Акції продовжуються і дотепер.

Поділитись: