Близько 30 протестувальників проти пенсійної реформи уряду Франції спробували прорватися до театру, куди приїхав президент Еммануель Макрон зі своєю дружиною.

Як повідомляє France24, випадок стався біля театру «Буф дю Нор» увечері 17 січня.

Кількадесят людей, що виступали проти пенсійної реформи уряду країни, зібралися поблизу входу й спробували увійти. Поліція відтіснила протестувальників.

Зазначається, що вони зібралися після того, як один із журналістів виклав у Twitter відео із зали «Буф дю Нор», де було видно Макрона.

Пізніше він запитав у своїх підписників, чи повинен він кинути у президента Франції черевиком, але одразу ж заявив, що жартує.

Як повідомляє France24, журналіста пізніше відвезли до поліцейського відділку, втім незрозуміло, чи затримали його.

17 січня минуло 45 днів із початку протестів проти пенсійної реформи, нагадує телеканал.

Профспілки влаштовують протести через пенсійну реформу, яка передбачає перегляд чинної системи, коли представники окремих професій можуть виходити на пенсію раніше або отримувати підвищені виплати через важкі умови праці.

З 2025 року всі чинні 42 «спеціальні режими» виходу на пенсію повинна замінити універсальна система. Виходити на пенсію можна буде з 62 років, а отримувати повну пенсію без відрахувань — з 64 років. Цей вік планували поступово підвищувати.

За даними незалежного пенсійного комітету Франції, які наводить Reuters, провал пенсійної реформи утворить дефіцит у розмірі до 17 мільярдів євро, або 0,7% ВВП країни, до 2025 року.

Нагадаємо:

  • 5 грудня 2019 року десятки тисяч французів влаштували загальнонаціональний страйк через плани уряду провести пенсійну реформу. Протестували лікарі, юристи, поліціянти, авіадиспетчери, водії громадського транспорту та низка інших професій. Надалі до страйку працівників громадського транспорту через пенсійну реформу додалося перекриття магістралей через протести транспортних компаній проти зростання цін на дизельне паливо.
  • 6 грудня на вулиці французьких міст вийшло близько 800 тисяч протестувальників – це найбільша кількість за весь час акцій профспілок проти пенсійної реформи.
  • Деталі пенсійної реформи уряд Франції представив 11 грудня. Вона передбачає запровадження універсальної пенсійної системи, зокрема підвищення пенсійного віку із 62 до 64 років та скасування низки пенсійних пільг для представників окремих професій.
  • Президент Франції Еммануель Макрон 18 грудня заявив, що готовий змінити свою пенсійну реформу, проти якої третій тиждень протестують сотні тисяч робітників по всій країні.
  • Утім 19 грудня лідер профспілкового руху Філіп Мартінес заявив, що уряд Франції не зміг подолати «глухий кут» у питанні перегляду пенсійної реформи у четвер, тож лідери профспілок продовжать страйкувати протягом різдвяних свят.
  • 11 січня в уряді Франції заявили, що готові прибрати з проєкту реформи пенсійної системи норму, яка передбачає виплату повної пенсії не з 62, а з 64 років.


Поділитись: