47-річний француз Ален Робер, відомий як «Людина-павук» через своє хобі — видиратися на хмарочоси без страховки, — заліз на 187-метрову будівлю французької нафтової компанії Total. Так він висловив підтримку протестувальникам, які виступають проти пенсійної реформи уряду Франції.

Як повідомляє Le Parisien, руфер почав підйом близько 10:30 за місцевим часом і завершив його через 52 хвилини.

«Ми хочемо й далі жити гідно, — сказав Робер, пояснюючи причини свого вчинку. — Коли мені буде 57, то лишиться не так і багато до пенсійного віку. А мій єдиний спосіб заробляння грошей — це залазити на висоту. І чи зможу я так заробляти в 64? Чи 67?»

Після досягнення вершини Total Робера арештувала поліція — за порушення суспільного порядку.

Нагадаємо, 24 грудня в Парижі перед оперою Гарньє балерини виконали п'єсу з «Лебединого озера» в знак протесту проти пенсійної реформи французької влади, яка заборонить їм виходити на пенсію раніше.

Профспілки влаштовують протести через пенсійну реформу, яка передбачає перегляд чинної системи, коли представники окремих професій можуть виходити на пенсію раніше або отримувати підвищені виплати через важкі умови праці.

З 2025 року всі чинні 42 «спеціальні режими» виходу на пенсію повинна замінити універсальна система. Виходити на пенсію можна буде з 62 років, а отримувати повну пенсію без відрахувань — з 64 років. Цей вік планували поступово підвищувати.

За останніми соцопитуваннями, більшість французів підтримує страйки і протести проти нової пенсійної системи, повідомляє АР.

За даними незалежного пенсійного комітету Франції, які наводить Reuters, провал пенсійної реформи утворить дефіцит у розмірі до 17 мільярдів євро, або 0,7% ВВП країни, до 2025 року.

Нагадаємо:

  • 5 грудня 2019 року десятки тисяч французів влаштували загальнонаціональний страйк через плани уряду провести пенсійну реформу. Протестували лікарі, юристи, поліціянти, авіадиспетчери, водії громадського транспорту та низка інших професій. Надалі до страйку працівників громадського транспорту через пенсійну реформу додалося перекриття магістралей через протести транспортних компаній проти зростання цін на дизельне паливо.
  • 6 грудня на вулиці французьких міст вийшло близько 800 тисяч протестувальників – це найбільша кількість за весь час акцій профспілок проти пенсійної реформи.
  • Деталі пенсійної реформи уряд Франції представив 11 грудня. Вона передбачає запровадження універсальної пенсійної системи, зокрема підвищення пенсійного віку із 62 до 64 років та скасування низки пенсійних пільг для представників окремих професій.
  • Президент Франції Еммануель Макрон 18 грудня заявив, що готовий змінити свою пенсійну реформу, проти якої третій тиждень протестують сотні тисяч робітників по всій країні.
  • Утім 19 грудня лідер профспілкового руху Філіп Мартінес заявив, що уряд Франції не зміг подолати «глухий кут» у питанні перегляду пенсійної реформи у четвер, тож лідери профспілок продовжать страйкувати протягом різдвяних свят.
  • 11 січня в уряді Франції заявили, що готові прибрати з проєкту реформи пенсійної системи норму, яка передбачає виплату повної пенсії не з 62, а з 64 років.
Поділитись: