У Парижі відбулися зіткнення правоохоронців і «антикапіталістів» на першотравневій демонстрації

Під час першотравневої демонстрації в Парижі сталися сутички між протестувальниками і поліцією, 1 травня 2019 року
Під час першотравневої демонстрації в Парижі сталися сутички між протестувальниками і поліцією, 1 травня 2019 рокуEPA-EFE/IAN LANGSDON

Під час першотравневої демонстрації в Парижі сталися сутички між представниками радикального антикапіталістичного «Чорного блоку» та правоохоронцями. Демонстранти кидали пляшки у поліцію, а останні відповіли сльозогінним газом.

Про це повідомляє AFP.

У першотравневій демонстрації в столиці Франції беруть участь десятки тисяч людей, зокрема представники профспілок, «жовті жилети» та радикальні активісти «Чорного блоку».

На бульварі Монпарнас декілька сотень «антикапіталістів» почали кидати пляшки у бік правоохоронців, а також палити автомобілі, а силовики у відповідь застосували сльозогінний газ і гумові кулі.

Напередодні 1 травня французькі правоохоронці вжили екстраординарних заходів безпеки по всій країні і особливо в Парижі, куди направили 7,4 тисячі правоохоронців, які мали зайняти «надзвичайно тверду» позицію у відповідь на можливе насильство з боку протестувальників.

Своєю чергою «жовті жилети» планували зробити 1 травня кульмінацією своїх протестів, а деякі агітатори у соцмережах обіцяли перетворити Париж на «столицю безладів».

Оновлено:

За інформацієюEuronews, правоохоронці вже затримали 165 протестувальників.

Нагадаємо, протести «жовтих жилетів» почались у листопаді 2018-го. Люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

Тоді у сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести. У лютому під час сутичок із «жовтими жилетами» одному демонстранту відірвало руку через вибух гранати.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників. 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги.