У партії «Європейська солідарність» заявили, що в Держбюро розслідувань немає жодного провадження проти Петра Порошенка. У Бюро кажуть, що 5-ий президент фігурує в 11 справах.

У заяві «ЄС» йдеться, що під час візиту Порошенка до ДБР 24 липня там йому підтвердили, що стосовно нього «не існує жодних проваджень».

Водночас у прес-службі ДБР Громадському повідомили, що Порошенко фігурує в низці проваджень, хоча підозр йому не оголошували.

«Громадянин Портнов звернувся з рядом заяв по фактам, до яких причетний Порошенко як ще діючий президент. Виходить так, що за цими фактами наведеними ми відкрили справи. Так, підозри ще не вручено, але він є фігурантом 11 кримінальних проваджень», — сказав прес-секретар Бюро Максим Білоусенко.

Він додав, що фабула, тобто зміст заяв, частково може відрізнятися в залежності від провадження.

«Наприклад, заява щодо вчинення злочину найвищими посадовими особами держави, тобто, в заявах про нього (Порошенка — ред.) мова йдеться», — пояснив представник ДБР.

Зазначимо, що у прес-службі «ЄС» також розповіли, що адвокат Порошенка наголосив «на необхідності відповідальності колишнього поплічника Віктора Януковича Андрія Портнова щодо постійного витоку інформації з Державного бюро розслідувань та щодо завідомо неправдивих повідомлень про злочин».

24 липня Петро Порошенко прибув до ДБР, хоча в Бюро не зрозуміли, навіщо. Згодом директор ДБР Роман Труба розповів, що екс-президент просив перенести його допит з 25 липня на 14-те.

У партії Порошенка запевняють, що на 25 липня не заплановано його допиту, проте у ДБР наполягають — 5-ий президент має з’явитися у четвер на допит у справі про продаж заводу «Кузня на Рибальському».

20 червня повідомлялося, що Держбюро розслідувань за позовом Андрія Портнова проти Порошенка викликало Тігіпка і власника каналу «Прямий»..

Раніше стало відомо, що президент Петро Порошенко продає завод «Кузня на Рибальському» олігарху Сергію Тігіпку.

Водночас, за інформацією журналістів Bihus.info, напередодні продажу заводу, у серпні 2018 року, з його управління вивели нерухомість, загальна площа якої складає близько 6 тисяч квадратних метрів.

Поділитись: