У Польщі зросла підтримка ідеї надсилання своїх військ до України: там це називають «ефектом Макрона»
У Польщі стала більш популярною ідея відправлення своїх військ до України. Також у країні стали більш прихильно ставитися до можливості дозволити польським громадянам брати участь у бойових діях російсько—української війни.
Про це свідчать дані опитування United Surveys «Яку допомогу Польща повинна надати Україні», передає польське видання RMF24.
В опитуванні вказують, що ідею відправлення військ до України схвалюють 9,4% громадян Польщі, тоді минулого року підтримка такої ідеї дорівнювала нулю. За дозвіл польським громадянам брати участь у бойових діях висловилися 27% респондентів, тоді як минулого року їх було 3,4%.
Найбільше поляки підтримують ідеї надання гуманітарної допомоги українцям (75%). Ще 67,6% виступають за надання Силам оборони України військового спорядженням, зокрема амуніції, особистої зброї чи гранатометі. За надання важкої техніки, включно з танками й літаками, висловилися 54,1% опитаних.
Зростання підтримки ідеї відправлення військ до України польські експерти називають «ефектом Макрона», який неодноразово висловлювався про це.
Виправляння західних військ до України
Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.
«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — сказав Макрон.
Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що до України можуть відправити французьких солдатів для допомоги з виконанням завдань поза участю в бойових діях.
Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.
Франція ініціює створення альянсу країн, відкритих для потенційного введення західних військ в Україну. У цьому процесі Париж поглиблює свій конфлікт з Берліном, який поводиться більш обережно, писало Politico.
Речник президента рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».
Про опитування
Опитування відбувалось упродовж 8–10 березня за допомогою змішаного методу CATI/CAWI на вибірці з 1000 людей.
- Поділитися: