У пораненого українського моряка Василя Сороки, захопленого Росією в Керченській протоці, не відновилася функції руки після зняття гіпсу.

Про це координатор адвокатів моряків Микола Полозов розповів після слухань у Міжнародному морському трибуналі ООН, передає УНІАН.

«У Василя Сороки зняли гіпс з руки, але функція руки так і не відновилася. В умовах слідчого ізолятора йому не надають належною мірою реабілітацію, відновлення функції руки», — сказав Полозов.

Він зазначив, що в більшості полонених моряків стан здоров'я задовільний.

Окрім Сороки, побоювання викликає стан поранених Андрія Ейдера та Андрія Артеменка. Координатор адвокатів додав, що захист наполягає на додатковому обстеженні Ейдера та Артеменка — «оскільки в них досі лишаються уламки в тілах».

Нагадаємо, міжнародний трибунал завершив слухання у справі моряків, рішення планують оголосити 25 травня.

МЗС України хоче через міжнародний трибунал зобов'язати Росію звільнити усіх 24 українських моряків. Водночас Росія стверджує, що скарга України «не має сенсу».

17 квітня Лефортівський суд Москви продовжив арешт усім 24-ом українським військовополоненим морякам на 3 місяці. Раніше термін досудового слідства продовжили до серпня.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблібіля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: