У президента Аргентини виявили COVID-19. На початку року він вакцинувався російським «Спутником V»

У президента Аргентини Альберто Фернандес виявили коронавірусне захворювання — через два місяці після того, як він вакцинувався російським препаратом «Спутник V».
ОНОВЛЕНО: У попередній версії новини йшлося про ІФА-тест на антитіла до коронавірусу. Однак президент Аргентини зробив інше дослідження: тест на антиген. Перепрошуємо за помилку.
Про це повідомив глава держави у Twitter.
Спершу Фернандес зробив тест на антиген, який виявляє в організмі людини білки коронавірусу, а не РНК чи ДНК, як це робить полімеразна ланцюгова реакція. ПЛР-дослідження також підтвердило інфікування.
За словами аргентинського лідера, у нього хороший настрій, попри легку лихоманку. У нього підвищилася температура до 37,3°C і є легкий головний біль. Він пішов на ізоляцію і дотримується інструкцій від лікаря.
Вчора, 2 квітня, президенту Аргентини виповнилося 62 роки. На початку цього року він отримав російську вакцину «Спутник V» від коронавірусу.
Офіційна сторінка «Спутника V» в Twitter відповіла Фернандесу повідомленням центру імені Гамалії. За заявою центру, якщо зараження підтвердиться, то вакцина повинна забезпечити «швидке відновлення без серйозних симптомів». Центр імені Гамалії побажав президенту Аргентини якнайшвидшого одужання.
Аргентина входить до переліку країн, які схвалили застосування вакцини «Спутник V». Фернандес отримав першу дозу вакцини в січні, після того, як аргентинський регулятор допустив її до використання для людей старше 60 років. Другу дозу він отримав у лютому.
Що відомо про цю вакцину?
Вакцину «Спутник V» розробили в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Її схвалили до використання одразу після завершення другого етапу клінічних досліджень у серпні 2020-го, що суперечить загальноприйнятим протоколам проведення випробувань.
У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група науковців (детальніше читайте в нашому матеріалі).
Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Ба більше, творці вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо в межах третього етапу досліджень. На думку фахівців, це фактично означає провал дослідження.
А втім, 2 лютого в авторитетному медичному виданні The Lancet вийшла стаття про проміжні результати третього етапу досліджень «Спутника V». Наведені в ній дані свідчать, що російська вакцина справді дієва, але питання до коректності проведення випробувань (зокрема згадане викривлення добірки, а також відсутність протоколу щодо тестування учасників випробування) все ж залишаються.
- Поділитися: