Представники всіх фракцій та груп Верховної Ради розкритикували пропозиції щодо змін до бюджету на 2020 рік, які розробив Кабінет міністрів. Цими змінами, зокрема, пропонують суттєво урізати державні видатки.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на депутата фракції «Голос» Ярослава Железняка, депутати розкритикували пропозицію уряду урізати державні видатки для створення стабілізаційного фонду.

«Всі фракції та групи виступили з критикою даних змін та дійшли єдиного висновку, що без погодження парламентом ці зміни у тому вигляді, у якому їх запропонував уряд, ухвалені не будуть», — повідомив Железняк за підсумками наради з урядом, яка відбулася 26 березня.

Разом з цим, деякі депутати вважають, що пропозиція уряду щодо зміни бюджету — нереалістична. Зокрема, про це повідомила депутатка «Європейської солідарності» Ірина Геращенко.

«Уряд визнає, що бюджет недоотримає значні кошти, тому планує скоротити наполовину дохідну частину бюджету, й при цьому втричі збільшити дефіцит бюджету», — зазначила вона.

Раніше в Офісі президента повідомляли, що уряд планує зменшити державні видатки на 50 мільярдів гривень, зокрема за деякими культурними програмами зменшення складе 70-100%. Також в уряді запропонували створити стабілізаційний фонд у розмірі 200 мільярдів гривень.

Відповідні пропозиції уряд готує у зв'язку з економічною кризою, яку викликала пандемія коронавірусу та карантинні заходи, пов'язані з нею.

Поділитись: