Кабінет міністрів України планує запропонувати депутатам внести зміни до бюджету на 2020 рік, у яких майже повністю уріжуться видатки на деякі культурні програми — залишаться лише видатки на зарплати працівникам.

Про це повідомила заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

За її словами, у пропозиції змін до бюджету, яку напрацювало Міністерство фінансів, йдеться про зменшення видатків на Держкіно на 750 мільйонів гривень, Український культурний фонд — на 500 мільйонів гривень, Інститут книги — на 150 мільйонів гривень та туризм — на 240 мільйонів гривень.

«Наголошуємо, що такий крок призведе до кризи і стагнації креативних індустрій країни, втрати тисяч робочих місць. Ми розуміємо, що в ситуації з розповсюдженням коронавірусу і необхідності залучати додаткові кошти для боротьби з вірусом, необхідно переглядати бюджет. Проте, будь-які кроки мають обговорюватись з депутатами профільного комітету та з залученням представників міністерства», — наголосила депутатка.

Зазначимо, що у разі, якщо пропозиція Мінфіну набуде чинності, то видатки на культурні програми кардинально знизяться:

  • Держкіно отримає лише 25,68 мільйона гривень на весь 2020 рік з 775 мільйонів гривень (зменшення видатків складе 96,6% від запланованого обсягу фінансування установи);
  • Український культурний фонд отримає на 71% менше — 197 мільйонів гривень;
  • Інститут книги за 2020 рік отримає загалом 1,66 мільйона гривень (лише 1% від запланованих на початку року 151,66 мільйона гривень);
  • Єдина програма, пов'язана з туризмом, яка передбачена у бюджеті на 2020 рік — Розкриття туристичного потенціалу України — скоротиться на всі 100% або 240 мільйонів гривень.

«Крім того, витрати на програму «зшивання країни», реставраційні роботи по захисту історико- культурної спадщини, програм інформполітики — на суму понад 500 млн грн. Не відомо наразі як уріжуть фінансування спорту», — додала Кравчук.

У Комітеті з питань гуманітарної політики закликали Мінфіну утриматися від ухвалення подібних рішень до консультацій з депутатами.

Зазначимо, що загалом уряд планує урізати державні видатки на 50 мільярдів гривень у зв'язку з коронавірусом: зекономлені кошти мають спрямувати на підтримку економіки у часи кризи та боротьбу з коронавірусом.

Поділитись: