Слідче управління ФСБ РФ призупинило досудове розслідування у справі 24 українських моряків та представників СБУ, яких російські військові захопили біля Керченської протоки у Чорному морі в листопаді 2018 року, а звільнили у межах обміну у вересні 2019 року.

Про це hromadske повідомив координатор групи адвокатів українських військових Микола Полозов.

За його словами, підстави ухвалення такого рішення йому наразі невідомі.

«Поки можу коментувати лише сам факт ухваленого рішення. Я чекаю коли мені слідчий передасть постанову, тоді будуть зрозумілі підстави і які подальші дії захисту будуть здійснюватися в зв'язку з цим», — зазначив Полозов.

Наприкінці листопада минулого року в Росії продовжили на два місяці термін попереднього слідства у справі українських моряків, захоплених у полон у Керченській протоці, через необхідність проведення низки слідчих дій.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов'язав Росію звільнити українських моряків і передати Україні українські судна. Це рішення Росія мала виконати до 25 липня 2019 року.

7 вересня 2019-го українські моряки та українські політв'язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, в результаті великого обміну полонених повернулись додому.

18 листопада 2019-го Росія повернула українські військові кораблі.

Зараз в арбітражі Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі розглядається основна справа щодо незаконних дій Російської Федерації у Чорному морі 25 листопада 2019 року.

Поділитись: