У родини очільника МОЗ Ємця є сумнівний бізнес та нерухомість на десятки мільйонів гривень — «Слідство.Інфо»
Родина нового міністра охорони здоров’я Іллі Ємця за останні роки отримала у власність бізнес та нерухомість на десятки мільйонів гривень, походження яких важко пояснити.
Про це повідомляють журналісти проєкту «Слідство.Інфо».
Раніше Ємець вже очолював МОЗ за президентства Януковича впродовж пів року. Сімнадцять років він очолював державний центр дитячої кардіології та кардіохірургії з невеликою перервою на роботу в міністерстві. Згідно з декларацією, за останні чотири роки він офіційно заробив понад два мільйони гривень.
Попри це, як повідомляють журналісти, напередодні призначення міністром Ємець придбав земельну ділянку і маєток на понад 400 квадратних метрів в селищі Козин під Києвом за майже 12,5 мільйона гривень. Як зазначив Ємець у декларації, гроші на цю нерухомість він позичив у співвласників юридичної фірми «Салком».
Один із них, адвокат Євген Кубко, у коментарі «Слідству.Інфо» розповів, що Ілля Ємець буде сплачувати позику, повертаючи приблизно 40 відсотків свого заробітку. Утім, якщо взяти до уваги, що минулого року Ємець офіційно заробив трохи більше як 700 тисяч гривень, то, за підрахунками журналістів, на погашення всієї позики йому знадобиться 44 роки.
У власності 28-річного сина міністра — Гліба Ємця — є квартира на 113 квадратів та нежитлове приміщення площею майже 75 квадратних метрів в одній з новобудов Києва, а також апартаменти на понад 56 квадратних метрів на гірськолижному курорті «Буковель».
Цю нерухомість три роки тому йому подарувала його бабуся. «Слідство.Інфо». зазначає, що нерухомість може коштувати щонайменше 250 тисяч доларів. Звідки у жінки, якій на той момент було майже 90 років, такі гроші, Гліб Ємець відмовився пояснювати, пишуть журналісти.
Уже шість років Ємець молодший працює у медичному центрі, яким донедавна керував його батько Також віднедавна він володіє третиною компанії «Примула Резорт». Цій фірмі належить готельний комплекс на майже вісім тисяч квадратних метрів у центрі гірськолижного курорту «Буковель». Партнером Гліба Ємця у цьому бізнесі є колишній член «Партії регіонів» та голова Івано-Франківської облдержадміністрації часів Януковича Василь Чуднов.
Ємець-молодший запевнив «Слідство.Інфо», що вперше чує назву такої фірми. Хоча потім припустив, що таки може бути її співвласником.
Колишня дружина міністра Ємця Тетяна Осика, з якою він розлучився у 2019 році після понад сорока років у шлюбі, — співвласниця приватної «Клініки нових технологій». Фірма працює на території Національного інституту Амосова, і її лікарі здійснюють, зокрема, операції на серці.
У 2014 році журналісти Bihus.Info з’ясували, що ця клініка, працюючи на території державної установи, фактично відбирає в неї найбільш фінансово забезпечених клієнтів — іноземців — і надає їм платні послуги. Також на діяльність цієї фірми звернули увагу й правоохоронці. Зокрема, у 2019 році слідчі поліції отримали доступ до договорів оренди клініки, укладених з інститутом Амосова.
Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада, відправила у відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука і схвалила склад нового уряду.
Зазначимо, Ілля Ємець керує Центром дитячої кардіології та кардіохірургії, є іменитим лікарем з купою відзнак та досягнень. Ємець — лікар, який першим в незалежній Україні почав робити операції новонародженим із складними вадами серця. Ще запатентував 16 виробів і методик, отримав кілька нагород.
У 2010 році став лауреатом премії «Гордість країни - 2009» (конкурс, фінансований з фонду Віктора Пінчука) в номінації «Сенсація року». Нагороду йому вручав Микола Азаров — тодішній прем`єр та майбутній утікач. А вже через пів року Ілля Ємець став міністром охорони здоров`я.
Тоді до його клініки з візитом приїхав Віктор Янукович і за деякий час призначив його міністром. Саме це зараз Ємцю закидають критики — роботу в уряді Януковича. Щоправда, міністром тоді Ілля Ємець пробув усього п`ять місяців — з 21 грудня 2010 по 17 травня 2011.
З посади він пішов зі скандалом. Його колеги, тодішні міністри, натякали, що в нього почалися конфлікти і з Азаровим, який робив йому публічні зауваження, і всередині Міністерства. Тепер Ємець пояснює, що то було «принципове» рішення. І те, що він сам написав заяву на звільнення, допомогло йому уникнути люстрації. Тоді він на посаді міністра взяв відпустку і поїхав на тренінг за кордон. Коли повернувся — подав у відставку, пояснивши це лише тим, що деякі його кроки не сподобалися вищому керівництву.
Ще три місяці тому, в листопаді 2019 року, Ілля Ємець не бачив себе на посаді міністра і на запитання журналістів відповідав, що більшу користь може принести як практикуючий хірург:
«Зараз я принесу значно більше користі за своєю спеціальністю і своїм прикладом. Посада міністра вимагає багато сил, здоров`я, часу, принципових речей. Ця сфера, звісно, вимагає не менше уваги, ніж хірургія, але я віддаю перевагу саме останній, бо бачу свою ефективність».
У тому, що стосується реформування медичної системи, Ємець називає себе прихильником «консервативних, а не революційних реформ». Він увійшов в робочу групу, яку президент Зеленський створив у лютому, аби проінспектувати реформи часів Уляни Супрун. Ємець критикує медреформу, але обережно. Каже, що можна модернізувати медичну сферу, але треба й зберігати накопичений досвід:
«Якщо говорити серйозно, до медичних реформ треба підходити обережно. Спочатку під час будь-яких реформ буде невдоволення, і щоб пом’якшити його, треба, щоб той, хто проводить ці реформи, мав харизму та інтелект. Вважаю, що в Україні має, все ж таки, переважати еволюційний підхід».
- Поділитися: