Життя

У Росії набула чинності заборона анонімайзерів і VPN-сервісів

1 листопада, 2017 12:54
Життя/У Росії набула чинності заборона анонімайзерів і VPN-сервісів
Зберегти
Вигляд
У Росії з 1 листопада набув чинності закон про заборону анонімайзерів і VPN-сервісів.

У Росії з 1 листопада набув чинності закон про заборону анонімайзерів і VPN-сервісів.

Він дозволяє заблокувати ті анонімайзери і VPN-сервіси, які не закриють доступ до заборонених Роскомнадзором сайтів протягом трьох днів, пише «Радіо Свобода».

Виявляти порушників будуть ФСБ і МВС Росії. Анонімайзери повинні підключитися до спеціальної системи Роскомнадзора і надавати інформацію про свого власника, мережеву адресу для доступу до системи, логіни і паролі доступу до ресурсу.

Крім того, закон забороняє пошуковикам видавати посилання на заблоковані ресурси.

Закон був прийнятий Держдумою Росії і підписаний президентом Володимиром Путіним в липні. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International засудила цей закон, назвавши його «останньою атакою у наступі на онлайн-свободи». Усього, за даними громадського руху «Роскомсвобода», в Росії заблоковано близько 80 тисяч сайтів.

Нагадаємо, глава Роскомнадзору Олександр Жаров звернувся до адміністрації Telegram і Дурова з проханням зареєструвати Telegram як розповсюджувач інформації в Росії. У разі відмови, Роскомнадзор погрожував заблокувати месенджер Telegram у Росії.

Автор Telegram Дуров розкритикував заяву Роскомнадзору і зазначив це виглядає «як саботаж державних інтересів» Росії.

Після цього, 26 червня ФСБ Росії заявила, що теракт в метро Санкт-Петербурга 3 квітня був підготовлений за допомогою месенджера Telegram.

У свою чергу, у Telegram оприлюднили інструкції з обходу блокування месенджера у Росії.

Дуров заявив, що вимога Роскомнадзору передати дані користувачів Telegram суперечить законам РФ.

Згодом Дуров погодився надати дані для реєстрації месенджера в РФ за умови, що Роскомнадзор не буде вимагати особистих даних користувачів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини