У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що проведення нової зустрічі лідерів «нормандської четвірки» залежить від прогресу у виконанні попередніх домовленостей.

Про це на полях Мюнхенської безпекової конференції заявив заступник глави МЗС Росії Олександр Грушко, передає РБК.

«Була домовленість абсолютно чітка, що нова зустріч повинна підбити підсумки тому, що обговорювалось на попередній зустрічі. Це стосується розведення сил, припинення вогню, розмінування, обміну полоненими, впровадження «формули Штайнмаєра» в (українське — ред.) законодавство і деяких інший речей», — сказав він.

Представник МЗС РФ пояснив, що «іншими словами», для проведення нової зустрічі повинен бути прогрес у виконанні цих домовленостей — «як на треку безпеки, так і на політичному треку».

«Збиратися можна, але якщо на землі не відбувається жодних змін на краще, то користь від таких зустрічей доволі сумнівна», — зазначив Грушко.

Як стверджує заступник глави МЗС РФ, одна з головних перепон на шляху реалізації Мінських угод — «відсутність будь-якої готовності Києва до нормального діалогу з Донецьком та Луганськом».

«Це зобов’язання кричущим чином не виконується, хоча воно є однією з основних умов мінського пакета», — резюмував він.

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що сумнівається у проведенні зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у квітні, як було заплановано раніше.

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Лідери погодились зустрітися знову через 4 місяці, тобто у квітні 2020-го.

Зі всього, про що домовились на саміті у грудні, було виконано лише пункт про обмін полонених. Також Верховна Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу у старій редакції.

Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:

Про що НЕ домовилися:

Поділитись: