У Росії активісти збирають підписи проти війни з Україною — долучилися артисти та політики
У Росії активісти «Конгресу інтелігенції» написали звернення до влади з вимогою не вести війну проти України. Його вже підписали багато відомих людей.
Про це йдеться в «Заяві прихильників миру проти Партії Війни в російському керівництві», опублікованій 30 січня на сайті «Ехо Москви».
Підписанти обіцяють зробити все можливе, «щоб запобігти, а якщо це буде потрібно, то й зупинити війну». Вони запевняють, що громадяни Росії стали заручниками «кримінального авантюризму», на який перетворюється лінія Росії в зовнішній політиці.
«Наша позиція дуже проста: Росії не потрібна війна з Україною та Заходом. Нам ніхто не загрожує, ніхто не нападає. Політика, заснована на просуванні ідеї такої війни — аморальна, безвідповідальна та злочинна і не може вестись від імені народів Росії», — сказано в заяві.
Підписанти кажуть, що громадян Росії ніхто не питав, а з телебачення звучать прямі військові загрози й витікає ненависть щодо України, Америки та країн Заходу. За їхніми словами, росіянам намагаються нав'язати ідею «священної війни» із Заходом замість розвитку країни.
«Ми, відповідальні громадяни Росії та патріоти своєї країни, звертаємось до політичного керівництва Росії та кидаємо відкритий публічний виклик Партії Війни, яка сформувалася всередині влади», — йдеться в заяві.
Її вже підписали відомі політики, актори, музиканти, письменники, журналісти, правозахисники й професори. Наприклад, це зробила народна артистка РФ Лія Ахеджакова, яка грала в «Службовому романі», телеведуча Тетяна Лазарєва, музикант Андрій Макаревич, письменник Віктор Шендерович тощо.
Можливий напад РФ на Україну
За даними Міноборони України, біля наших кордонів залишаються 130 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.
Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте згодом у Росії висунули вимоги щодо «гарантій безпеки», які зокрема передбачають нерозширення НАТО на схід. Згодом Росія висунула додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн, зокрема Болгарії та Румунії.
Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
- Поділитися: