В єдиний день голосування в Росії відбулися вибори губернаторів у 16 регіонах — перемагають усі чинні керівники суб’єктів РФ, яких «тимчасово» призначив Кремль.

Про це повідомляє РБК з посиланням на попередні дані підрахунку голосів.

Так, у всіх 16 регіонах перемогу здобувають виконувачі обов’язків губернатора, яких раніше призначив президент Володимир Путін. Більш того, у жодному з цих суб’єктів навіть не буде другого туру, тобто «кандидати Кремля» усюди набирають понад 50% голосів.

Губернаторів на цих виборах обирали в Петербурзі, республіках Алтай, Башкортостан і Калмикія, в Астраханській, Волгоградській, Вологодській, Курганській, Курській, Липецькій, Мурманській, Оренбурзькій, Сахалінській і Челябінській областях, а також у Ставропольському та Забайкальському краях.

Загалом вибори різного рівня відбулися в Росії у всіх регіонах.

У Москві в день голосування затримали понад 10 людей, зокрема журналіста і муніципального депутата Іллю Азара та учасницю гурту Pussy Riot Марію Альохіну.

Нагадаємо, напередодні виборів у Петербурзі членам дільничних комісій влаштували інструктаж і розповіли, як правильно фальсифікувати вибори.

Раніше недопущення незалежних кандидатів у Москві спровокувало численні масові акції протесту, які жорстко розігнали силовики. Проти деяких затриманих порушили не адміністративні, а кримінальні справи.

Найбільша кількість затриманих — 1400 — була на акції 27 липня. Після неї порушили справу за фактом нібито масових заворушень.

Зокрема 4 вересня в Росії дали 3,5 роки колонії учаснику протестної акції, який кинув у «омонівця» пластиковий стаканчик.

5 вересня 4 роки тюрми отримав волонтер Костянтин Котов, який виходив на пікети на підтримку українських політв’язнів і збирав передачі для полонених моряків.

Поділитись: