Слідчий комітет Росії порушив справу проти слідчого Служби безпеки України за перешкоджання діяльності та незаконне притягнення до відповідальності головреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.

Відтак слідчий комітет у межах розслідування кримінальної справи про перешкоджання працівниками Генпрокуратури України діяльності Вишинського з'ясував, що «до цих злочинів причетний начальний слідчого відділку Головного управління СБУ Андрій Просняк».

За інформацією слідчого комітету, Просняк повідомив Вишинському про підозру в державній зраді в той момент, коли правоохоронці знали, що публікації, які посягають на інформбезпеку України, на сайті «Россия сегодня» публікували як інші автори, так і до початку роботи самого Вишинського.

Відтак проти українського слідчого порушили справу «за перешкоджання професійній діяльності журналіста та незаконне притягнення до кримінальної відповідальності».

17 січня до будинку Андрія Доманського — адвоката головреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського — прийшли з обшуками співробітники Генпрокуратури.

Нагадаємо, Кирила Вишинського затримали у Києві 15 травня після обшуків в офісі «РИА Новости Украина», а 17 травня Вишинського взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Його підозрюють у державній зраді. За даними СБУ, Вишинський працював на країну-агресора у межах гібридної інформаційної війни проти України.

Згодом Вишинському повідомили нову підозру — в незаконному поводженні зі зброєю.

Москва вимагає звільнити Вишинського.

1 червня 2018 року головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства. Путін зі свого боку назвав «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

Зазначимо, що Вишинський є у списку 36 осіб, яких Україна готова передати Росії в обмін на 23 заручників Кремля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський паспорт і медаль «За повернення Криму»: що відомо про затриманого головреда «РИА Новости».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile