У Москві затримали російського активіста Костянтина Котова, який допомагав українським військовополоненим морякам.

Про це повідомила журналістка Вікторія Івлєва у Facebook. 

«Щойно на виході зі свого будинку був затриманий мій друг активіст Костянтин Котов. Затримав Костю 2 оперполк. Як вони сказали, на вимогу Тверського ОВС. Це все, що Костя встиг прокричати в телефон», — написала Івлєва зранку.

За її словами, потім телефон відібрали. Станом на 12:20 активіста привезли у Тверське управління органів внутрішніх справ і до нього їде адвокат.

Журналістка додала фото з Котовим де він готує чергову передачу для українських моряків у СІЗО Лефортово.

Котову пред'являють дві арештні статті. Кажуть що у нього був пост за вихід на мітинг 19 липня, але скріншот поки не пред'явили, повідомила громадська захисниця Марина Артамонова.

Нагадаємо, 17 липня Лефортівський суд Москви продовжив тримання під вартою усім 24 військовополоненим морякам на 3 місяці.

15 липня українських моряків включили до списку обміну полоненими.

9 липня російське слідство пред`явило обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам.

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення. В низці регіонів України оголосили воєнний стан.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їхвивезли до СІЗО Москви.

25 травня 2019-го Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов'язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів. Однак Кремль не планує звільняти 24-х українських моряків попри рішення трибуналу.

Поділитись: