У РПЦ інтронізацію Епіфанія назвали «жалюгідним видовищем»
У Російській православній церкві зведення Епіфанія на престол предстоятеля Православної церкви України назвали «жалюгідним видовищем».
Про це заявив прес-секретар російського патріарха Кирила — Олександр Волков, висловившись про малу, на його думку, кількість відвідувачів церемонії:
«Жалюгідне видовище. Константинопольський патріархат залишився в повній самотності зі своєю клонованою «вівцею Доллі».
Він також порівняв кількість гостей на 10 річниці інтронізації російського патріарха Кирила з церемонією Епіфанія (ймовірно, маючи на увазі меншу кількість гостей в Україні) та сказав, що «нікому у світовому православ'ї не потрібен розкол».
Зазначимо, що на церемонію зведення Епіфанія прибули представники Української православної церкви в США, Канаді, Вселенського патріархату, ченці з Афону.
3 лютого в Софійському соборі Епіфанія офіційно звели на престол предстоятеля Православної церкви України.
Церемонія інтронізації відбулася у день народження самого Епіфанія — йому виповнюється 40 років.
Предстоятелем Православної церкви України Епіфанія обрали 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він
5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.
7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЯк Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я
- Поділитися: