Генеральна прокуратура Швейцарії направила до Федерального кримінального суду обвинувальний акт стосовно колишнього народного депутата Верховної Ради Миколи Мартиненка і ще одного громадянина України.

Про це повідомили в швейцарській Генпрокуратурі

Так, обидва звинувачуються в участі в злочинному угрупованні та відмиванні близько 2,8 млн євро через швейцарську фінансову систему.

Згідно з обвинувальним актом, Мартиненко цілеспрямовано відкрив рахунки в Швейцарії з метою відмивання грошей, отриманих незаконним шляхом в Україні та Чехії. На швейцарські рахунки Мартиненко нібито виводив відкати від чеського виробника обладнання для атомних електростанцій Skoda JS при укладенні ними контрактів з Енергоатомом.

Нагадаємо, Мартиненка затримали 20 квітня 2017 року і повідомили йому про підозру. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

Після цього детективи ще близько року розслідували справу, і 22 травня 2018 року передали обвинувальний акт до суду.

Адвокати Мартиненка попросили суд не вивчати документи з банків Швейцарії.

Атомна компанія «Енергоатом» — оператор чотирьох атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків. Вона забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%.

Поділитись: