16 335 правок, які депутати внесли до другого читання законопроєкту, який регулює питання збанкрутілих та націоналізованих банків, депутати планують розглядати за розділами.

Про це повідомила депутатка Євгенія Кравчук у ранковому марафоні hromadske.

«Очевидно, що жоден народний депутат не буде виступати за те, щоб Верховна Рада на 12 місяців, а це приблизно той термін, який потрібен для того, аби розглянути всі 16 тисяч правок, просто буде заблокована», — повідомила депутатка.

За її словами, парламент налаштований ухвалити банківський законопроєкт, однак наразі його ще не розглянув профільний комітет. Напередодні комітет лише завершив вносити правки в одну таблицю.

«На скільки я знаю, то ці правки будуть групувати за статтями. Є відповідні статті регламенту (Верховної Ради — ред.) — 119 та 45 — які дозволяють групувати схожі поправки. Якщо якась поправка з цієї групи (поправок — ред.) приймається, то решта вважаються відхиленими», — пояснила Кравчук.

Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — 16335Тут розповідаємо, хто подав найбільше.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону та змін до державного бюджету на 2020 рік є двома ключовими вимогами, які Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроєкти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

Поділитись: