Депутати фінансового комітету Верховної Ради України працюють над створенням порівняльної таблиці до банківського законопроєкту: у документ мають внести 16335 правок, проте комп'ютери Ради на такий обсяг документів не розраховані.

Про це повідомив депутат профільного комітету Ради Ярослав Железняк.

За його словами, наразі до порівняльної таблиці, у якій повинні міститися всі правки до законопроєкту для того, аби його могли розглянути депутати, внесли вже 11 тисяч правок — 67% від усіх поданих до другого читання правок.

«Із перешкод: комп'ютери Ради банально не розраховані на обробку такого об’єму документа, після зведення правок, їх треба ще технічно розсортувати, а на 16 тисячах правок це ще той виклик», — повідомив Железняк.

За його підрахунками, остаточний варіант таблиці буде готовий, найімовірніше, у п'ятницю, 10 квітня.

Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — 16335. Тут розповідаємо хто подав найбільше.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону та змін до державного бюджету на 2020 рік є двома ключовими вимогами, які Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроєкти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

Поділитись: