У «Слузі Народу» прокоментували критику законопроєкту Зеленського: підіграють олігархам

Глава фракції «Слуга Народу» у парламенті Давид Арахамія вважає, що критики президентського законопроєкту про деолігархізацію, які нічого не пропонують натомість, підіграють олігархам. Фракція очікує на спротив під час ухвалення документа у Раді.

Про це Арахамія сказав у коментарі «Інтерфакс-Україна».

«Ми всі побачили першу реакцію — впливові політичні діячі почали несамовито дискредитувати спроби президента позбавити Україну олігархічного впливу. Деякі договорилися вже до того, що олігархи — мало не основа демократії в країні», — кажуть у монобільшості.

За словами Арахамії, ухвалити цей законопроєкт буде нелегко через опір певних кіл. Він прогнозує, що для цього до документа подать тисячі правок, а також можуть бути альтернативні законопроєкти. «Але в підсумку ми пройдемо цей шлях і ухвалимо цей важливий закон», — вважає глава фракції.

Глава фракції «слуг» також радить звернути увагу на всіх, кого може стосуватися президентська ініціатива, та «зробити висновки, хто в країні підіграє олігархам».

Хто і як коментував законопроєкт?

Міністр юстиції України Денис Малюська вже встиг заявити, що під критерії олігархів, відповідно до законопроєкту, потрапляють Ігор Коломойський та п'ятий президент України Петро Порошенко.

У партії «Європейська Солідарність» вважають, що ініціатива Зеленського спрямована особисто проти Порошенка. Переконують, що таким чином нинішній президент хоче захопити владу.

Один із найзаможніших українців Ігор Коломойський раніше заявляв, що «морально готовий» потрапити до реєстру олігархів. Каже, що звик, що його й так називають олігархом.

У пресслужбі найзаможнішої людини України Ріната Ахметова заявляють, що він був би здивований, якби його визнали олігархом. Кажуть, що він лише найбільший український інвестор.

Боротьба з олігархами в Україні

2 червня президент Володимир Зеленський вніс до парламенту як невідкладний законопроєкт, яким влада обіцяє побороти олігархічну систему в Україні. Окрім того, питання про статус олігархів в Україні можуть першим винести на всеукраїнський референдум.

У РНБО раніше підрахували, що в Україні є щонайменше 13 олігархів, однак про кого саме йдеться — не сказали.

Згідно з останнім рейтингом «Forbes Україна», сто найбагатших українців за рік збільшили свої статки на 42%, до 44,5 мільярдів доларів.

Деолігархізація була однією з головних обіцянок Володимира Зеленського під час передвиборчої кампанії 2019 року, але він досі її не виконав.