У фракції «Слуга Народу» вважають, що реформу децентралізації можливо провести до місцевих виборів, тому розпочали публічні консультації щодо законопроєкту.

Про це повідомляє пресслужба політсили.

«Вже у вівторок, 25 лютого, разом із представниками влади, громадськості та експертами ми презентуватимемо план публічних обговорень відповідних змін до Конституції України», — йдеться у повідомленні.

Зазначають, що спочатку це буде цикл зустрічей у регіонах, а згодом відбудеться підсумкова зустріч у Києві. Наприкінці мають сформувати текст змін до Конституції.

Головними темами обговорень стануть, зокрема, повноваження й захист прав місцевого самоврядування та впровадження ефективної форми державного адміністративного нагляду.

Додають, що процес публічних консультацій є «відкритим для долучення».

Нагадаємо, голова партії «Слуга Народу» — перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко нещодавно сказав, що реформу децентралізації влади можуть провести до місцевих виборів в Україні, які за законом мають відбутися у жовтні 2020 року.

Тоді він вказав, що в регіонах проведуть обговорення законопроєкту у форматі, в якому обговорювали питання про ринок землі, — на невеликих форумах, по кілька сотень людей.

Раніше президент Володимир Зеленський відправив на допрацювання поданий ним раніше законопроєкт №2598 щодо децентралізації влади. Там, зокрема, передбачили, що зміна меж, найменування і перейменування громад та поселень здійснюватиметься з урахуванням думки їх мешканців у порядку, визначеному законом.

Замість місцевих державних адміністрацій президент пропонував ввести інституцію префектів, які представлятимуть виконавчу владу в областях, округах та в місті Києві.

Посольства Німеччини й Канади в Україні висловили занепокоєння через можливе ухвалення цього законопроєкту.

Поділитись: