УКРАЇНА

У «справі рюкзаків» знову пом’якшили кваліфікацію злочину — ЦПК

10 вересня, 2018 18:33
УКРАЇНА/У «справі рюкзаків» знову пом’якшили кваліфікацію злочину — ЦПК
Зберегти
Вигляд
У «справі рюкзаків» знову пом’якшили кваліфікацію злочину

У «справі рюкзаків» знову пом’якшили кваліфікацію злочину.

Про це повідомляють активісти Центру протидії корупції.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури перекваліфікували злочин з «шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах або організованою групою» (ч.4 ст.190 Кримінального кодексу) на «шахрайство, вчинене у великих розмірах» (ч.3 ст.190).

11 вересня Червонозаводський районний суд міста Харкова проведе перше судове засідання у «справі рюкзаків». Наразі єдиним підозрюваним у справі є Володимир Литвин, приватний підприємець, друг Олександра Авакова.

Суд має розглянути можливість укладання угоди Литвина зі слідством, за якою він бере повну провину у «справі рюкзаків» на себе.

На думку представників ЦПК, статтю перекваліфікували для того, щоб мати юридичні підстави укласти цю угоду. Згідно зі статтею, яку інкримінували раніше, для укладення угоди з прокурором про Литвину потрібно було б викрити когось з фігурантів справи.

«Оскільки Авакова та Чеботаря викривати не можна  — то для того, щоб уникнути цього, прокурори вирішили просто змінити кваліфікацію злочину на менш тяжкий», — пояснює членкиня правління ЦПК, юристка Олена Щербан.

«Технічно це було зроблено, швидше за все, завдяки викиданню зі справи експертиз, які підтверджували розмір збитків, адже від розміру збитків напряму залежить і тяжкість злочину», — додає адвокатка.

На думку Щербан, прокурор САП взагалі не мав права укладати угоду, оскільки Литвин визнає свою вину у вчиненні шахрайства, а цей злочин взагалі не підслідний НАБУ.

Крім того, 11 вересня суд може також вирішити долю доказів вини Олександра Авакова і Сергія Чеботаря та змусити їх знищити чи повернути сторонам справи. Після цього, ні сина міністра, ні екс-заступника вже не можна буде притягнути до відповідальності.

Раніше статтю по «справу рюкзаків» вже перекваліфіковували. Спочатку всім трьом фігурантам справи інкримінували розкрадання державних коштів.

 12 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила ту частину справи «рюкзаків Авакова», у якій фігурують син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков і екс-заступник голови МВС Сергій Чеботар. Рішення про закриття справи ухвалив процесуальний керівник у цьому провадженні Василь Кричун.

Постанова суду закриває справу, знімає всі запобіжні заходи та повертає всі арештовані раніше речі.

Наступного дня НАБУ оскаржило закриття справи «рюкзаків Авакова»

САП мала упроджовж трьох днів надати відповідь, проте цього не відбулось. У Центрі протидії коруції заявили, що таким чином у САП затяє справу«Очевидно, що розгляд скарги НАБУ свідомо затягується, щоб дочекатися поки справа перейде до суду стосовно третього фігурната і тоді вже притягнути до відповідальності Авакова та Чеботаря буде неможливо».

Також у ЦПК зазначили, що заява Антикорупційної прокуратури про те, що заступник Холодницького Максим Грищук не може розглядати звернення НАБУ щодо «справи рюкзаків» суперечить заяві генерального прокурора Юрія Луценка. 

«Сам Юрій Луценко відписав, що це повноваження Холодницького і його замів. В такий собі футбол хлопці зіграли», — зазначив глава ЦПК Віталій Шабунін.

Нагадаємо, 31 жовтня минулого року детективи НАБУ затримали сина глави МВС Авакова Олександра та екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. Їх підозрюють у причетності до розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії. Також детективи НАБУ провели обшуки в сина Авакова. У МВС назвали затримання сина Авакова політично вмотивованим. Сам Арсен Аваков заявив, що його син доведе свою невинуватість у суді.

1 листопада 2017 року Солом'янський райсуд Києва відпустив Авакова під особисте зобов'язання та постановив надіти на нього електронний браслет.

У квітні цього року НАБУ відкрило матеріали «справи рюкзаків», у який фігурує син Авакова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Рюкзаки Авакова»: НАБУ та САП у великій політичній грі

Пов`язані новини