Колишній конгресмен Джо Сестак оголосив, що виходить з боротьби за президентський пост, архів
Фото:

Facebook/Joseph Ambrose Sestak

Представник від Демократичної партії, колишній конгресмен Джо Сестак оголосив, що виходить з боротьби за президентський пост.

Про це повідомляє The Hill.

Ексконгресмен зазначив, що його кампанія не отримала належної підтримки національної преси, тому він вирішив завершити свою участь у президентських перегонах.

«Дякую за цю безцінну можливість, я закінчую нашу спільну кампанію. Без привілею національної преси несправедливо просити інших залучати свою рішучість і більше жертвувати ресурсами», — йдеться у його заяві.

Він додав, що «глибоко цінує» підтримку його кандидатури.

Сестак був одним з останніх серед демократів, які заявили про свою участь у президентських виборах 2020 року. Він служив конгресменом у 7-му Конгресному окрузі Пенсильванії й двічі балотувався у Сенат. 

А на фоні президентських перегонів у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського, через що у Конгресі почали розслідування й хочуть оголосити імпічмент Трампу:

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».

Burisma — одна із найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні, президент та засновник якої — Микола Злочевський, ексміністр екології часів президентства Віктора Януковича.

Ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського, зокрема Burismа, погоджувало міністерство, яке він сам і очолював. У 2014-му Злочевський залишив Україну, компанію підозрювали в ухиленні від податків, відмиванні коштів та розкраданні державних ресурсів. У 2018-му в Burisma повідомили, що судові справи проти компанії завершені. ГПУ дійсно закрила справу щодо ухилення від податків, справа щодо відмивання коштів була програна Злочевському в Лондонському суді. А справа щодо розкрадання державних ресурсів — фактично видача ліцензії самому собі — була передана в НАБУ, яке продовжує розслідування. 

Попри провадження, компанія не припиняла діяльність, у 2014-му при Burismа створили раду директорів, в яку увійшов, зокрема Гантер Байден. Він був у раді директорів до 2019 року. Офіційно у справах щодо Burismа він не фігурував.

Поділитись: