Американське Федеральне авіаційне управління попередньо схвалило план змін у програмному забезпеченні Boeing 737 MAX, які вирішили запровадити після авіакатастроф літаків цієї моделі в Ефіопії та Індонезії. Також схвалили зміни у підготовці пілотів.

Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на внутрішні документи відомства і джерела, знайомі з деталями цих документів.

Оновлення має на меті усунення проблем із системою керування літаком. Так, зміни передбачають, що автоматизована система запобігання звалювання на крило тепер зможе більше контролюватися пілотами. Після оновлення система працюватиме більш м’яко, не впливаючи на інші команди з кабіни пілотів. Також вона не реагуватиме на неправдиві свідчення одного або двох датчиків, стверджують джерела видання.

Якщо буде загроза того, що лайнер може завалитися на одне крило або різко втратити висоту, оновлена система дозволить автоматично опустити носову частину літака тільки один раз і не більше ніж на 10 секунд,

Раніше повідомлялося, що компанія Boeing продовжує розробку, тестування й оновлення програмного забезпечення для літаків сімейства 737 MAX і розв'язання проблем, пов'язаних з системою маневрування.

Нагадаємо:

  • Зранку 10 березня пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі. Пізніше стало відомо, що усі, хто був на борту, загинули. За попередніми даними, українців на борту літака не було. Після аварії літака Boeing, акції компанії різко подешевшали. Станом на 11 березня компанія Boeing втратила понад 11% своєї вартості після падіння літака в Ефіопії.
  • Це друга аварія літака моделі Boeing 737 Max 8 за минулих 5 місяців. У жовтні 2018 в Індонезії розбився пасажирський літак зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.
  • Після аварії в Ефіопії понад 25 авіакомпаній призупинили використання літаків Boeing цієї моделі. Це, зокрема, авіакомпанії Ефіопії, Індонезії, Китаю, Австралії, Сінгапуру, Малайзії, Оману, Південної Кореї, Британії та Норвегії. Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) також заборонило експлуатацію літаків цієї моделі. США також призупинили всі польоти Boeing 737 Max. Державіаслужба України видала рішення з безпеки польотів щодо призупинення експлуатації літаків Boeing 737-8 Max після того, як пасажирський літак такої моделі розбився, рухаючись з Ефіопії.
  • 14 березня стало відомо, що всі літаки Boeing 737-8 MAX, які експлуатуються авіакомпаніями світу, наразі припинили свої польоти та знаходяться на землі.
  • Невдовзі після цього чорні скриньки показали «явну схожість» між двома катастрофами Boeing 737 MAX.
Поділитись: