Світ / Близький Схід

У ЦРУ є запис, на якому саудівський принц наказує «змусити замовчати» журналіста Хашогджі — ЗМІ

Hurriyet Daily News
Світ/Близький Схід/У ЦРУ є запис, на якому саудівський принц наказує «змусити замовчати» журналіста Хашогджі — ЗМІ
Зберегти
Вигляд
ЦРУ має запис розмови наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана, на якому той дає вказівку «змусити замовчати» опозиційного журналіста Джамаля Хашогджі, якого 2 жовтня вбили у саудівського посольстві в Стамбулі.

Про це повідомила турецька газета Hurriyet Daily News з посиланням на власні джерела.

За даними видання, під час візиту до Туреччини очільниця ЦРУ Джина Гаспел розповіла, що у США є запис розмови Мухаммеда бін Салмана з братом Халідом бін Салманом, який є послом Саудівської Аравії у США.

Зазначається, що під час цієї бесіди наслідний принц говорить, що діяльність Хашогджі «викликає дискомфорт».

«Наслідний принц дав вказівку якнайшвидше «змусити мовчати» Джамаля Хашоггі, і це розпорядження було перехоплене під час прослуховування ЦРУ. Подальше вбивство є остаточним підтвердженням цієї вказівки», — повідомляє видання.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп заявив, що відмовився слухати аудіозапис убивства журналіста Хашогджі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

27 жовтня Reuters повідомило, що директорка Центрального розвідувального управління США Джина Хаспел послухала аудіозапис, який був зроблений у момент вбивства опозиційного саудівського журналіста Джамаля Хашогджі.

10 листопада Таїп Ердоган заявив, що Туреччина передала США та країнам ЄС записи щодо вбивства журналіста Хашогджі.

У Держдепартаменті США заявили, що Сполучені Штати ще не зробили остаточних висновків щодо того, хто причетний до вбивства журналіста Джамаля Хашогджі.

Пов`язані новини