У Судані отримав вогнепальне поранення співробітник посольства Єгипту

Співробітник посольства Єгипту в столиці Судану Хартумі отримав вогнепальне поранення під час зіткнень між збройними силами й воєнізованими силами швидкої підтримки Судану (RSF).
Про це повідомило Міністерство закордонних справ Єгипту, передають Anadolu та Al-Arabiya.
В заяві МЗС не уточнюється, коли це сталося або хто підозрюється в причетності. Але зазначається, що інцидент «ще раз підкреслює необхідність проявляти максимальну обережність, щоб зберегти безпеку наших громадян і членів наших місій у Судані».
В МЗС додали, що такі країни, як Єгипет, які мають багато громадян у Судані, потребують безпечного та організованого плану, щоб забезпечити безпечну евакуацію.
Етика єгипетських дипломатів вимагає, «щоб вони залишали арену останніми після того, як переконалися, що операція з евакуації тих, хто бажає покинути [Судан], завершена», відзначили в МЗС країни.
Під обстріл у Судані також 17 квітня потрапили американські дипломати, а посол Євросоюзу зазнав нападу у власній резиденції.
23 квітня США та Велика Британія евакуювали свої дипломатичні місії з Судану. У ЄС також повідомили про евакуацію свого представництва у Хартумі, однак посол ЄС досі залишається працювати в країні. Над евакуацією працюють і низка інших держав.
Що відбувається в Судані?
Від 15 квітня у столиці Судану та прилеглих містах тривають сутички між регулярною армією та воєнізованими Силами швидкого реагування (RSF). Майже постійна стрілянина та бомбардування призвели до відключення електроенергії та інтернету.
Бої в суботу, 22 квітня, порушили триденне перемир’я, яке було запроваджено, щоб дозволити громадянам дістатися до безпечних місць і відвідати сім'ю під час мусульманського свята Рамазан-байрам. У недотриманні перемир’я сторони звинувачують одна одну.
За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з початку бойових дій у Судані дістали поранення 3700 людей, а понад 420 — загинули. Але вважається, що кількість загиблих набагато більша, оскільки людям важко отримати медичну допомогу: понад дві третини лікарень у зоні конфлікту не працюють.
Організація Об’єднаних Націй та іноземні держави закликають сторони дотримуватися оголошених умов припинення вогню та відкрити безпечний проїзд для цивільних жителів і гуманітарної допомоги.
- Поділитися: