Армія Судану обіцяє допомогти з евакуацією іноземців

Дипломатів і громадян Великої Британії, США, Франції та Китаю планують повітряним шляхом евакуювати з Судану, де тривають бойові дії. Посприяти цьому пообіцяв командувач суданської армії Абдель Фаттах аль—Бурхан.

Про це повідомляють BBC та Reuters.

Водночас Саудівська Аравія підтвердила, що в суботу 22 квітня змогла евакуювати морем із Судану понад 150 людей, із них 91 — це громадяни Саудівської Аравії, а решта — громадяни інших країн. Міністерство закордонних справ країни також підтвердило, що серед них є дипломати та міжнародні чиновники.

Тим же маршрутом, що й Саудівська Аравія, своїх громадян евакуювала Йорданія.

Очікується, що західні країни надішлють по своїх громадян літаки, хоча раніше Армія Судану заявляла, що аеропорти в містах Хартумі та Ньялі закриті через небезпеку.

Запеклі бої 22 квітня в центрі столиці країни Хартумі не дозволяють зрозуміти, як може відбутися евакуація, пише BBC.

Раніше повідомлялося, що США через ситуацію в Судані залучають додаткові сили до регіону на випадок, якщо знадобиться евакуація з цієї країни співробітників американського посольства.

Також із Судану не можуть виїхати 36 пілотів і співробітників української авіакомпанії SkyUp. У компанії казали, що вони перебувають у відносній безпеці. Їх обіцяли евакуювати, коли з’явиться така можливість.

Що відбувається в Судані?

15 квітня у столиці Судану та прилеглих містах сталися сутички між регулярною армією та воєнізованими Силами швидкого реагування (RSF). ЗМІ заявляли про спробу держперевороту.

RSF повідомляли, що взяли під контроль президентський палац, резиденцію головнокомандувача армії та міжнародний аеропорт Хартума. Збройні сили це заперечують і кажуть, що авіацією знищили табори RSF.

Бої в суботу, 22 квітня, порушили триденне перемир’я, яке було запроваджено, щоб дозволити громадянам дістатися до безпечних місць і відвідати сім'ю під час мусульманського свята Рамазан-байрам. У недотриманні перемир’я сторони звинувачують одна одну.

22 квітня жителі Хартума та прилеглих міст повідомили про авіаудари поблизу офісу державного мовника та бої біля штабу армії.

Житель місті Бахрі, що поблизу столиці, розповів, що через авіаудари вони тиждень жили без водопостачання та електрики.

Крім того, профспілка лікарів Судану заявила, що понад дві третини лікарень у зоні конфлікту не працюють, а 32 лікарні примусово евакуювали солдати або потрапили під перехресний вогонь.

За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з початку бойових дій у Судані отримали поранення 3700 людей, а понад 420 — загинули.

Організація Об’єднаних Націй та іноземні держави закликають сторони дотримуватися оголошених умов припинення вогню та відкрити безпечний проїзд для цивільних жителів і гуманітарної допомоги.